تمیز کردن ماشین لباسشویی با مواد مختلف

دانستنی های بعد از ازدواج
توسط : مدیر سایت در تاریخ : 1402/6/8 در مطالب : دانستنی های بعد از ازدواج

تمیز کردن ماشین لباسشویی با مواد مختلف

گرد و خاک لباس‌ها، مواد شوینده و مواد معدنی موجود در آب‌های سخت به مرور در قسمت‌هایی از لباسشویی که قابل دیدن نیستند، باقی می‌مانند و باعث رشد کپک‌ها، باکتری‌ها و ایجاد بوی بد در آن می‌شوند. اگر احساس می‌کنید ماشین لباسشویی شما بو گرفته است و لباس‌ها خوب تمیز نمی‌شوند، وقت آن رسیده که لباسشویی خود را تمیز کنید. اما چگونه می‌توان یک ماشین لباسشویی را تمیز کرد؟

در این مطلب ما چند روش و نکته برای تمیزکردن آسان لباسشویی آورده‌ا‌یم. با استفاده از این روش‌ها هر شش ماه یکبار لباسشویی را تمیز کنید تا هر گونه کپک، کثیفی و بوی نامطبوع در دستگاه از بین برود.

ضدعفونی ماشین لباسشویی با وایتکس

هنگام تمیز کردن ماشین لباسشویی اتوماتیک، باید روی چهار قسمت تمرکز کنید:

 • کشوی مواد شوینده
 • درام
 • لاستیک دور درب
 • نمای بیرونی

در مرحله اول با تمیزکردن جا پودری شروع کنید. احتمالا در قسمت‌هایی از جاپودری بقایای شوینده سفت شده باشد. آن را در سطل آب داغ رقیق شده با یک پنجم فنجان وایتکس حدود یک ساعت خیس کنید. سپس آهک یا کپک‌های سرسخت را با یک برس کوچک پاک کنید.

نکته: هنگام استفاده از وایتکس از دستکش و ماسک محافظ استفاده کنید و در مکانی با تهویه مناسب کار کنید.

برای شستن درام مراحل زیر را طی کنید:

 • در کشوی شوینده ۱ فنجان وایتکس بریزید.
 • برنامه سفیدکننده یا یک چرخه آب گرم را انتخاب کنید، یک چرخه اضافی شستشوی نیز انتخاب کنید.
 • اگر لباسشویی برنامه شستشوی اضافه ندارد، زمانی که برنامه تمام شد یک چرخه آبکشی اضافی انتخاب کنید تا مطمئن شوید که هیچ وایتکسی در دستگاه باقی نمانده است.
 • در نهایت، درب را باز کنید و لاستیک درب را از اضافاتی مثل مو، دستمال کاغذی و گرد و خاک اضافی کاملا پاک کنید.
 • همچنین، با اسپری سفیدکننده مناطقی را که دسترسی به آن‌ها سخت است، تمیز کنید و پس از اتمام کار، همه ‌قسمت‌های لباسشویی را با یک پارچه تمیز و آب گرم کاملا شستشوی دهید.

ضدعفونی ماشین لباسشویی با سرکه و جوش شیرین

یکی از مشکلات رایج لباسشویی این است که به مرور کمی بو می‌گیرد. سرکه و جوش شیرین از خوشبوکننده‌های طبیعی هستند و بوی بد ماشین لباسشویی را خنثی می‌کنند. ناگفته نماند که این ترکیبات طبیعی، برای محیط زیست نیز بی‌خطر هستند.

برای تمیزکردن لباسشویی با سرکه و جوش شیرین مراحل زیر را طی کنید:

 • مطمئن شوید که درام خالی است.
 • ابتدا کمی از سرکه را روی قسمت لاستیک درب لباسشویی اسپری کنید و با یک پارچه میکروفیبر مرطوب آن را پاک کنید. زیر لاستیک همیشه محل تجمع رسوبات آب، مو، کف و کثیفی است و اگر به خوبی تمیز نشود، کپک می‌زند.
 • اگر لباسشویی خیلی کثیف است ابتدا یک لیتر سرکه را با یک فنجان جوش شیرین مخلوط کنید و داخل درام شستشو بریزید. با یک برس نایلونی سفت اقدام به تمیز کردن قسمت داخلی درام کنید.
 • برخی از لباسشویی ها دارای تنظیمات برنامه شستشوی درام لباسشویی هستند. در غیر این صورت، می‌توانید لباسشویی را روی یک برنامه با دمای آب ۶۰ یا بیشتر تنظیم کنید تا هرگونه باکتری یا کپک درام لباسشویی را از بین ببرد.
 • در جا پودری کمی سرکه بریزید.
 • سپس، نصف فنجان جوش شیرین را داخل درام بپاشید.
 • اجازه دهید یک چرخه کامل اجرا شود تا لباسشویی کاملا تمیز شود.
 • وقتی چرخه تمام شد، داخل درام را با یک پارچه میکروفیبر مرطوب پاک کنید.

نکته: اگر می‌خواهید به‌درستی از برنامه‌های ماشین لباسشویی استفاده کنید، حتما آموزش آنها را دنبال کنید.

ضدعفونی ماشین لباسشویی با جوش شیرین و اسید سیتریک

اگر ماشین لباسشویی خیلی کثیف و بدبو است، از مخلوط جوش شیرین و اسید سیتریک به روش زیر استفاده کنید:

 • ۱ فنجان اسید سیتریک و نصف فنجان جوش شیرین را داخل درام یا جاپودری بریزید.
 • یک برنامه با آب ۶۰ درجه یا بیشتر انتخاب کنید. زمانی که درام پر از آب شد، اجازه دهید چند دقیقه بچرخد و سپس برنامه را متوقف کنید و اجازه دهید ۳۰ دقیقه بماند.
 • پس از گذشت نیم ساعت، برنامه شستشوی را از سر بگیرید و اجازه دهید اسید سیتریک و جوش شیرین لباسشویی را تمیز کنند.
 • پس از پایان یافتن شستشوی، داخل درام، درب لباسشویی و لاستیک درب را با پارچه تمیز و خشک کنید.

مایع ضدعفونی کننده ماشین لباسشویی

انواع مایع‌های ضدعفونی کننده لباسشویی در بازار موجود هستند که با آن‌ها می‌توان به راحتی باکتری‌ها و کپک‌های داخل دستگاه را کاملا از بین برد. میزان مصرف و تعداد دفعات مصرف در سال روی بسته‌بندی‌ها درج شده است. اما معمولا می‌توان ۲ ماه یکبار از مایع ضدعفونی‌کننده در لباسشویی استفاده کرد.

برا مصرف مراحل زیر را طی کنید:

 • درام را خالی کنید
 • مقدار توصیه شده روی بسته‌بندی را در جاپودری بریزید. سفیدکننده یا شوینده دیگری اضافه نکنید.
 • ماشین لباسشویی را در یک برنامه با دمای ۶۰ درجه سانتیگراد روشن کنید. اگر لباسشویی برنامه تمیزکردن درام دارد آن را انتخاب کنید.
 • پس از اتمام شستشوی داخل درام و درب را با یک پارچه نرم پاک کنید تا رطوبت باقیمانده از بین برود.

قرص ضد عفونی کننده ماشین لباسشویی

قرص ضدعفونی کننده لباسشویی نوعی ماده شوینده خاص است که برای تمیزکردن لباسشویی طراحی شده و هر گونه بوی نامطبوع و کپک و کثیفی دستگاه را از بین می‌برد. این قرص‌ها حاوی آنزیم‌ها و سورفکتانت‌های قدرتمندی هستند که به تجزیه کثیفی‌ها در دستگاه کمک می‌کنند.

نحوه استفاده از قرص ضدعفونی کننده ماشین لباسشویی به شرح زیر است:

 • دستورالعمل روی بسته‌بندی را بخوانید.
 • قرص را در درام یا جاپودری قرار دهید.
 • یک برنامه شستشوی معمولی را با آب داغ یا برنامه تمیزکردن درام را انتخاب کنید. به‌طور مثال ماشین لباسشویی دوو PR-880S دارای هیتر سرامیکی برای گرم کردن آب است.
 • برنامه که تمام شد، داخل لباسشویی را با یک پارچه، کاملا خشک کنید.

نکته: به توصیه‌های روی بسته‌بندی برای میزان مصرف توجه کنید.

اگر لباسشویی بیش از حد کثیف است از دو قرص ضدعفونی‌کننده استفاده کنید.

جمع‌بندی

تمیز کردن منظم ماشین لباسشویی بسیار مهم است. این نه تنها به کارکرد دستگاه شما کمک می‌کند، بلکه باعث می‌شود لباس‌ها بهتر تمیز شوند و از لک‌شدن و بو گرفتن آن‌ها جلوگیری می‌کند.

با رعایت چند نکته ساده لباسشویی دیرتر کثیف می‌شود:

 • به محض اینکه شستشوی تمام شد لباس‌ها را خارج کنید و اجازه ندهید لباس‌ها ساعت‌ها داخل درام بمانند.
 • هر گونه رطوبت روی درب لباسشویی یا باقیمانده شوینده را از داخل جاپودری را پاک کنید.
 • درب لباسشویی را باز بگذارید تا هوا جریان داشته باشد و داخل درام خشک شود.
 • مطمئن شوید که از مقدار مناسبی از شوینده برای شستشوی لباس‌ها استفاده می‌کنید.
 • فیلترهای شیلنگ ورودی را تمیز کنید؛ زیرا هرگونه گرفتگی می‌تواند بر جریان آب در لباسشویی تأثیر بگذارد.
 • لاستیک لباسشویی را نیز تمیز کنید؛ زیرا کثیفی‌ها، پرزها و دستمال کاغذی در این قسمت باقی‌ می‌مانند.
 • فیلتر لباسشویی را نیز حداقل هر شش ماه یک بار تمیز کنید.

به اشتراک بگذارید :
مطالب مشابه

تمیز کردن ماشین لباسشویی با مواد مختلف

گرد و خاک لباس‌ها، مواد شوینده و مواد معدنی موجود در آب‌های سخت به مرور در قسمت‌هایی از لباسشویی که قابل دیدن نیستند، باقی می‌مانند و باعث رشد کپک‌ها، باکتری‌ها و ایجاد بوی بد در آن می‌شوند. اگر احساس می‌کنید ماشین لباسشویی شما بو گرفته است و لباس‌ها خوب تمیز نمی‌شوند، وقت آن رسیده که لباسشویی خود را تمیز کنید. اما چگونه می‌توان یک ماشین لباسشویی را تمیز کرد؟ در این مطلب ما چند روش و نکته برای تمیزکردن آسان لباسشویی آورده‌ا‌یم. با استفاده از این روش‌ها هر شش ماه یکبار لباسشویی را تمیز کنید تا هر گونه کپک، کثیفی و بوی نامطبوع در دستگاه از بین برود.
1402/6/8
بیشتر
مطالب پیشنهادی

استایل لباس پوشیدن برای مردان

این‌روزها مردان نیز همانند زنان تلاش می‌کنند تا ظاهری زیبا و آراسته داشته باشند، به همین دلیل هم شیک‌پوشی و خوش‌پوشی به یکی از دغدغه‌های ذهنی آقایان تبدیل شده است. این افراد بدون اینکه حتی اطلاع درستی از عوامل موثر بر شیک بودن و خوش‌پوشی داشته باشند ساعت وقت خود را صرف این کار می‌کنند و درنهایت گاهی در این زمینه موفق شده و گاهی شکست می‌خورند. خبر خوب برای آقایان عزیز این است که کلید حل این دغدغه بی‌جواب پیدا شده و استایل لباس پوشیدن برای مردان آن‌ها را خوش‌تیپ و خوش‌پوش نشان می‌دهد. در ادامه مطالبی در زمینه استایل کردن و خرید لباس مردانه شیک بیان شده است.
1402/12/7
بیشتر

استایل مناسب عروسی | عینک آفتابی مردانه برای عروسی

انتخاب استایل مناسب برای عروسی به عوامل مختلفی مانند سلیقه شخصی، مکان و زمان برگزاری و … بستگی دارد، در ادامه به بررسی این عوامل می پردازیم تا به شما در انتخاب استایل مناسب خود کمک کنیم:
1402/11/23
بیشتر

قیمت اجاره خودرو خارجی

اجاره خودرو از گزینه‌هایی است که اخیرا مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است. علت این موضوع را هم می‌توان برآورده کردن نیازهای خاص، با کیفیت مناسب و قیمت مطلوب دانست. به عبارت دیگر انگیزه‌های متفاوتی برای اجاره خودرو وجود دارد. گسترش زندگی مدرن، نیازهای جدید و خاصی را به وجود می‌آورد و طبیعتاً باید راهکارهایی مناسب نیز برای این نیازهای نو در نظر گرفته شود. در این مطلب از پرارین خودرو، به بررسی اجاره ماشین و انگیزه‌های آن و البته قیمت رنت خودرو خواهیم پرداخت. پس با ما همراه باشید.
1402/10/4
بیشتر

معرفی 20 کادو عروسی خاص: متفاوت باشید

یکی از مهم‌ترین و دلچسب‌ترین بخش‌های رویداد عروسی، انتخاب کادو برای زوج جوان است. اما گاهی اوقات انتخاب یک کادو مناسب و جذاب که متفاوت هم باشد سخت و دشوار می‌شود. هدیه‌ای که زوج جوان را شگفت‌زده و خوشحال کند و نشان دهنده این موضوع باشد که چقدر به عروس و داماد و به زندگی زناشویی آن‎‌ها احترام می‌گذارید. به نظر شما چه کادویی می‌تواند تک تک این خصوصیات را داشته باشد؟
1402/9/27
بیشتر

انواع کوادکوپتر کنترلی

در دهه‌های اخیر، توسعه فناوری‌های پهنه‌ای و نوآوری‌های بی‌سابقه در زمینه هوافضا، به ویژه در حوزه کوادکوپترها، به سرعت در حال افزایش است. کوادکوپترها به عنوان یکی از نمونه‌های برتر هواپیماهای بدون سرنشین، تبدیل به یکی از ابزارهای حیاتی در زمینه‌های مختلف از جمله عکاسی هوایی، نقشه‌برداری، نظارت و حتی تحویل کالاها شده‌اند.
1402/9/11
بیشتر

مهم ترین محصولات آرایشی و مراقبت از مو چیست؟

همه ما می دانیم مو چقدر در زیبایی و جوانسازی چهره نقش دارد. اصلا چه کسی است که عاشق موهای پرطراوت و شاداب و سالم نباشد!! این آیتم در زیبایی و خیره کنندگی چهره به حدی نقش دارد که اتفاقاً نه زن و مرد می‌شناسد و نه پیر و جوان.
1402/8/25
بیشتر
مطالب تصادفی

بهترین محضر ازدواج تهران

محضر ازدواج و دفتر ثبت ازدواج یکی از قسمت هایی است که در اوایل ازدواج به آن نیاز داریم تا ازدواج خود را به صورت رسمی در محضر های ازدواج یا دفاتر ثبت ازدواج ثبت کنیم ، ما در این مطلب بهترین محضر ازدواج تهران و بهترین دفتر ثبت ازدواج در تهران را به شما معرفی می کنیم ...
1397/8/23
بیشتر

مدل و ژست عکس عروس و داماد

یکی از قسمت های مهم در مراسم نامزدی و عروسی ، پیدا کردن و انتخاب یک آتلیه عروس و آتلیه عکاسی برای روز مراسم عروسی می باشد ، که برای انتخاب یک آتلیه عکاسی و عروسی برای نامزدی و عروسی معیار های مختلفی را دارد که با فهمیدن آنها یک خاطره خوب و عالی از مراسم عروسی و نامزدی خود تجربه خواهید کرد ...
1397/7/15
بیشتر

چطور در پاییز و زمستان آرایش کنیم

یکی از دغدغه های هر خانمی این است که در هر فصلی چگونه آرایش کند ، بخصوص در فصل پاییز و زمستان خانم ها دوست دارند بر اساس فصل آرایش خود را تنظیم کنند تا در تمامی فصل ها زیبا و شیک باشند ، ما در این مطلب بهترین نکته ها را در رابطه با آرایش برای فصل پاییز و زمستان را به شما می گوییم ...
1397/9/29
بیشتر

انواع مدل کیک عروسی برای همه سلیقه ها

زمانی که نوبت انتخاب کیک عروسی شما می‌رسد ، حقایق دیگری در نظر گرفته می‌شود : ظرفیت ، سلیقه ، ظاهر و سبک . تلاش برای تیک زدن همه جعبه‌ها می‌تواند بسیار سخت باشد و کارهای زیادی در برنامه‌ریزی عروسی انجام دهید ، اما استرس نداشته باشید . ما دوست داریم با به اشتراک گذاشتن برخی از الهامات به شما کمک کنیم ، در اینجا ۱۰ ایده کیک عروسی برای سبک‌های مختلف وجود دارد ...
1398/2/22
بیشتر

راههای مراقبت از ناخن

اگر در شرف ازدواج و عروسی هستید و اگر دوست دارید ناخن هایی محکم و زیبا داشته باشید و سلامت آنها را تضمین کنید باید با راه های مراقبت از آنها آشنا باشید و عادات غذایی و بهداشتی سالمی را در پیش بگیرید. مراقبت از ناخن شمال بخشهای مختلفی از جمله استفاده از مواد غذایی مفید برای ناخن و رعایت بهداشت ناخن است. بدین منظور بهتر است ابتدا ساختمان ناخن را بشناسیم.
1397/4/23
بیشتر

معنی انداختن انگشتر در هر انگشت دست

برای همه پیش آمده است که بداند که چه معنی می دهد وقتی انگشتری را در یک انگشت دست می اندازد و در واقع انگشتر در هر کدام از انگشتان دست چه معنی می دهد ، باید این را بدانید که انداختن انگشتر در هر کدام از انگشت های دست یک معنی خاصی می دهد که ما در این مطلب در مورد معنی انگشتر هر انگشت با شما صحبت خواهیم کرد ...
1397/10/2
بیشتر
تگ ها

برنامه ریزی مراسم عروسی

راهنمای عروسی تورسفید

سایت عروسی ایرانی

کارت عروسی جدید

دامادی حضرت قاسم

خانه داری وخلاقیت

معاشقه به انگلیسی

خرید عروسی نداشتم

سبک زندگی سالم

دستگاه مه ساز یخ خشک

نور پردازی

معاشقه

نمایشگاه نوزاد و کودک

خرید عروسی عروس

مراسم نامزدی چگونه است؟

دانستنی های بعد ازدواج

سایت عروس شرق

بارداری پوچ

دی جی استال

آشپزی سوران

زندگی من و همسرم زیر یک سقف

مراسم عقد ایرانی

داماد خوش قدم

سایت تغذیه و تناسب اندام

زیبایی اندام

دفتر یادگاری عروسی

عروس استانبول

عروسی باکلاس در تهران

خرید عروسی کجا برم

میز شام

عروسی باکلاس ایرانی

عروسی بلوچی

بعد از ازدواج چگونه بچه دار شویم

دکوراسیون

مهارت های زندگی

آموزشی روابط

خانه داری به انگلیسی

دسر تیرامیسو

خرید عروسی نو عروس

ازدواج به سبک ایرانی

دامادی در خواب

آلبوم عروسی ایرانی

محتوای آموزشی الکترونیکی

کارت دعوت تولد دخترانه

لباس عروسی در خواب

عروس

مراسم نامزدی ایرانی

برگزاری عروسی در منزل

کارت عقد و عروسی

سایت عروسیها

نظر شما

جستجو در مجله عروسی
دسته بندی های مجله عروسی
تبلیغات در عروسین
جهت ثبت مجموعه ، کسب و کار یا خدمات عروسی خود در وبسایت عروسین و پیدا کردن هزاران مشتری و رونق بخشیدن به مجموعه ، کسب و کار یا خدمات عروسی خود ، مجموعه ، کسب و کار یا خدمات عروسی خود را از طریق لینک زیر به صورت رایگان ثبت کنید :

ثبت کسب و کار
اینستاگرام عروسین
اینستاگرام وبسایت عروسین