آیا تزریق ژل باسن خطرناک است؟

زیبایی
توسط : مدیر در تاریخ : 1402/5/28 در مطالب : زیبایی

 

آیا تزریق ژل باسن خطرناک است؟

تزریق ژل به باسن یکی از روش‌های حجم‌دهی به این ناحیه از بدن است که در حال حاضر به‌عنوان یک روش مرسوم  و البته محبوب شناخته می‌شود. افرادی که می‌خواهند ناحیه باسن را برجسته و بزرگ‌تر کنند، اما در عین حال نمی‌خواهند برای آن هزینه زیاد صرف کنند در ابتدا تزریق پرکننده‌ها را انتخاب خواهند کرد. از بین پرکننده‌‌‌‌‌های موجود تزریق ژل و فیلر راهی آسان‌تر و کم‌هزینه‌تر است. در غیر این صورت افرادی که دارای چربی مازاد هستند، می‌توانند از نواحی دارای چربی مثل شکم، پهلو و ران‌ها برای انتقال چربی به باسن استفاده کنند،اما این روش نیازمند جراحی بوده و هزینه بیشتری را به متقاضی تحمیل می‌کند.

بنابراین طبیعی است که گزینه اول هر متقاضی تزریق ژل باسن باشد. گفتنی است که هر روش جراحی برای حجم‌دهی به باسن می‌تواند عوارضی را به همراه داشت باشد، از این رو بسیاری از افراد در مورد عوارض و خطرات تزریق ژل باسن بسیار پرسش می‌کنند. در مقاله پیش‌رو می‌خواهیم در مورد خطرات و عوارض این جراحی کم‌تهاجم صحبت کنیم و به این پرسش پاسخ دهیم که آیا تزرِق ژل به این ناحیه می‌تواند عوارضی داشته باشد یا خیر؟

ژل به باسن

 

تزریق ژل به باسن چگونه انجام می‌شود؟

قبل از بررسی خطرات و عوارض این روش بهتر است بدانید که اساسا تزریق ژل باسن چگونه انجام می‌شود. بعد از اینکه پزشک درباره انتظارات و اهداف بیمار از تزریق ژل آگاه شد به بررسی نواحی مورد نیاز برای تزریق می‌پردازد. در این مرحله تصویرهایی از باسن فرد گرفته می‌شود تا پس از انجام تزریق تغییرات قابل مشاهده باشد.

در مرحله بعد با انتخاب نوع ژل محل تزریق ضد عفونی شده و نواحی بالای گلوتئال و زیر آن علامت‌گذاری  می‌شود. تزریق ژل به باسن را می‌توان با بی‌حسی موضعی انجام داد.

بعد از تزریق به ناحیه بالای گلوتئال چین زیرین در این ناحیه ایجاد شده و باسن تا حدودی لیفت می‌شود. برخی افراد که در ناحیه کناری باسن دچار نبود بافت چربی هستند، تزریق ژل به این ناحیه نیز انجام خواهد شد. برای تزریق به این ناحیه پزشک باید از یک کانال 100 میلی‌متری و تکنیک فنیگ استفاده کند. پس از انجام تزریق فرد باید بایستد تا ظاهر باسن به شکل ایستاده مورد بررسی قرار گیرد و نتایج دقیق‌تر شود.

آیا تزریق ژل باسن عوارضی به همراه دارد؟

باید گفت هر نوع تزریق حتی تزریق چربی که ماده پر کننده از بدن خود بیمار برداشته می‌شود، می‌تواند عوارضی را به همراه داشت باشد. عدم بروز عوارض در این جراحی غیرتهاجمی به عوامل بسیاری بستگی دارد، برای مثال نوع ژل و برندی که استفاده می‌شود، میزان تزریق و مهارت پزشک می‌تواند تعیین کنند بروز عوارض و نتیجه تزریق باشد. بنابراین با آگاهی از این موارد باید برای تزریق ژل باسن آماده شوید. به طور کلی خطرات احتمالی تزریق ژل به باسن عبارتند از:

  • عفونت‌‌‌ها
  • نکروز
  • زخم
  • تورم
  • کبودی
  • سرخی
  • برآمدگی زیر پوست
  • تغییر رنگ پوست

 

ژل به باسن

آیا نتایج تزریق ژل باسن ماندگار است؟

بسیاری از افرادی که برای تزریق ژل باسن اقدام می‌کنند به دنبال روش‌هایی با ماندگاری بالا هستند. باید خاطر نشان کنیم بهترین و ماندگارترین روش برای تزریق به باسن تزریق چربی است. در مرحله بعد می‌توان از تزریق انواع ژل به باسن بهره‌مند شد. ماندگاری این روش حدود 18 تا 24 ماه است  و متقاضیان بعد از این مدت برای دستیابی به نتایج اولیه باید مجدد جهت تزریق ژل باسن اقدام کنند.

اگر سوال شما در این مرحله این است که چه زمانی بهترین موقع برای تزریق مجدد است؛ باید بگوییم که زمان تزریق بعدی بستگی به سازگاری بدن شما با نوع ژل استفاده شده دارد. برای مثال ممکن است یک فرد نیاز به تزریق مجدد بعد از یک سال داشته باشد، اما فردی دیگر بعد از 2 سال هنوز اثرات تزریق ژل باسن را حفظ کرده باشد.

انواع ژل برای تزریق باسن

پرتکرارترین پرسش در مورد تزریق ژل باسن انتخاب نوع ژل است. بهترین مارک و برند ژل باسن را پزشک در اختیار شما قرار خواهد داد، اما اگر می‌خواهید بدانید که کدام برند از محبوبیت بیشتری برخوردار است باید بگوییم که ژل باسن Aquafilling یکی از پرطرفدارترین مارک‌های ژل برای برای تزریق باسن است. این برند نتایج ماندگار بین 5 تا 8 سال را ارائه می‌دهد .

علاوه بر این افراد می‌توانند از این ژل برای تزریق به نواحی دیگر مانند سینه و ران‌ها نیز استفاده کنند. مواد موجود در این ژل 97درصد کلرید سدیم و 2 تا 3 درصد پلی‌آمید است.

ژل اسکالپترا نوعی دیگر از مارک‌های موجود برای تزریق ژل باسن است که به منظور تحریک تولید کلاژن در اعماق پوست استفاده می‌شود. گرچه این ژل به لحاظ ایجاد عوارض به نسبت روش‌های دیگر افزایش حجم ایمن‌تر است، اما در برخی مواقع بروز عفونت از طریق آن گزارش شده است. بنابراین اگر نوع ژل انتخابی شما این ژل است باید تحت نظر پزشک با تجربه انجام شود. نوع دیگر ژل، ژل اسید هیالورونیک است. عوارض و درد با انتخاب این نوع ژل بسیار کم است.

معمولا از روش‌های تزریق سیلیکون نرم یا تزریق هیدروژل به این ناحیه استفاده نمی‌شود، چراکه هر دو نوع دارای عوارض جدی هستند و اگر توسط پزشکان کم تجربه انجام شوند می‌توانند خطرات جبران‌ناپذیری را برای فرد ایجاد کنند.

آیا تزریق ژل به باسن بهترین روش حجم‌دهی به این ناحیه است؟

اگر بخواهیم این روش را با دیگر روش‌های تهاجمی‌تر مانند تزریق چربی مقایسه کنیم، تزریق ژل باسن می‌تواند روشی ایمن‌تر و البته مقرون‌به‌صرفه‌تر باشد. اما نتایج حاصل از این روش به نسبت روش‌‌‌‌‌‌های  تهاجمی‌تر ماندگاری کمتری دارد و افراد باید برای تجدید اثر مجدد برای تزریق اقدام کنند. نکته مهم در انتخاب این روش از بین رفتن اثر ژل در صورت عدم رضایت فرد است، اگر بعد از تزریق از نتیجه رضایت نداشتید، چند ماه بعد با از بین رفتن اثرات می‌توانید از روش‌های دیگر استفاده کنید.

یادداشت پایانی

در این مطلب در مورد عوارض و نحوه انجام تزریق ژل باسن صحبت کردیم. نکته مهم در انجام این روش انتخاب بهترین پزشک از نظر تجربه و سابقه تزریق ژل است. بهتر است فریب قیمت‌های ارزان برای این جراحی غیرتهاجمی را نخورید و برای برای پیدا کردن بهترین کلینیک و پزشک تحقیقات لازم را به عمل آورید.

به اشتراک بگذارید :
مطالب مشابه

آیا تزریق ژل باسن خطرناک است؟

تزریق ژل به باسن یکی از روش‌های حجم‌دهی به این ناحیه از بدن است که در حال حاضر به‌عنوان یک روش مرسوم و البته محبوب شناخته می‌شود. افرادی که می‌خواهند ناحیه باسن را برجسته و بزرگ‌تر کنند، اما در عین حال نمی‌خواهند برای آن هزینه زیاد صرف کنند در ابتدا تزریق پرکننده‌ها را انتخاب خواهند کرد. از بین پرکننده‌‌‌‌‌های موجود تزریق ژل و فیلر راهی آسان‌تر و کم‌هزینه‌تر است. در غیر این صورت افرادی که دارای چربی مازاد هستند، می‌توانند از نواحی دارای چربی مثل شکم، پهلو و ران‌ها برای انتقال چربی به باسن استفاده کنند،اما این روش نیازمند جراحی بوده و هزینه بیشتری را به متقاضی تحمیل می‌کند.
1402/5/28
بیشتر

۱۰ روش برای پیشگیری از ماسیدن آرایش، کرم پودر و ضد آفتاب روی پوست

ماسیدن آرایش به خصوص کرم پودر و کرم ضد آفتاب روی پوست به ویژه در فصل تابستان و روزهای گرم سال یکی از مشکلاتی است که جلوه‌ی آرایش و میکاپ را از بین می‌برد و در بسیاری موارد ظاهر ناخوشایندی پیدا می‌کند. اما علت ماسیدن آرایش و کرم پودر و ضد آفتاب و پوسته پوسته شدن پوست بعد از استفاده از این موارد چیست و چگونه می‌توان با زیرسازی صحیح و حرفه‌ای آرایش از ماسیدن کرم روی پوست صورت جلوگیری کنیم؟ ۱۰ روشی که از ماسیدن آرایش شامل پنکیک، کانسیلر و کرم پودر و ضد آفتاب روی پوست جلوگیری می‌کنند را در مجله کوروش بخوانید.
1399/4/15
بیشتر

برنامه زیبایی عروس 2019

بخشی از برنامه زیبایی شما وجود دارد که درست قبل از عروسی شروع نمی‌شود . بنابراین مانند تمام جنبه‌های دیگر عروسی ، برنامه پیش رو را با برنامه زمانی زیبایی عروسی خود برنامه‌ریزی کنید تا قدم به قدم چهره و زیبایی شما انجام شود ...
1397/12/11
بیشتر

توصیه‌های زیبایی در روز عروسی

ما اخیرا با عروس خانم هایی که ازدواج‌کرده اند صحبت کرده ایم که نکات زیبایی روز عروسی شان چیست ؟ و نتایج کاملا ً شگفت‌انگیز بدست آوردیم . در اینجا پیشنهادهای برتر آن‌ها برای هرچه زیبا بودن در روز عروسی را برای شما گرد آورده ایم که می توانید در ادامه مطلب مشاهده بفرمایید ...
1397/12/8
بیشتر

چطور در پاییز و زمستان آرایش کنیم

یکی از دغدغه های هر خانمی این است که در هر فصلی چگونه آرایش کند ، بخصوص در فصل پاییز و زمستان خانم ها دوست دارند بر اساس فصل آرایش خود را تنظیم کنند تا در تمامی فصل ها زیبا و شیک باشند ، ما در این مطلب بهترین نکته ها را در رابطه با آرایش برای فصل پاییز و زمستان را به شما می گوییم ...
1397/9/29
بیشتر

تناسب اندام

در دنیایی که همه چیز ماشینی شده و فست فود ها بخش جدایی ناپذیر زندگی انسان ها شده اند و چاقی اجتناب ناپذیر مینماید، لاغری آرزویی دست نیافتنی به نظر میرسد. انواع داروها، ورزش ها، دستگاه های مختلف و جراحی ها هر روز از تلویریون تبلیغ میشود که میتواند وزن افراد را کاهش دهد. اما برخی اوقات چاقی، مامنی برای سودجویانی است ...
1397/4/15
بیشتر
مطالب پیشنهادی

استایل لباس پوشیدن برای مردان

این‌روزها مردان نیز همانند زنان تلاش می‌کنند تا ظاهری زیبا و آراسته داشته باشند، به همین دلیل هم شیک‌پوشی و خوش‌پوشی به یکی از دغدغه‌های ذهنی آقایان تبدیل شده است. این افراد بدون اینکه حتی اطلاع درستی از عوامل موثر بر شیک بودن و خوش‌پوشی داشته باشند ساعت وقت خود را صرف این کار می‌کنند و درنهایت گاهی در این زمینه موفق شده و گاهی شکست می‌خورند. خبر خوب برای آقایان عزیز این است که کلید حل این دغدغه بی‌جواب پیدا شده و استایل لباس پوشیدن برای مردان آن‌ها را خوش‌تیپ و خوش‌پوش نشان می‌دهد. در ادامه مطالبی در زمینه استایل کردن و خرید لباس مردانه شیک بیان شده است.
1402/12/7
بیشتر

استایل مناسب عروسی | عینک آفتابی مردانه برای عروسی

انتخاب استایل مناسب برای عروسی به عوامل مختلفی مانند سلیقه شخصی، مکان و زمان برگزاری و … بستگی دارد، در ادامه به بررسی این عوامل می پردازیم تا به شما در انتخاب استایل مناسب خود کمک کنیم:
1402/11/23
بیشتر

قیمت اجاره خودرو خارجی

اجاره خودرو از گزینه‌هایی است که اخیرا مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است. علت این موضوع را هم می‌توان برآورده کردن نیازهای خاص، با کیفیت مناسب و قیمت مطلوب دانست. به عبارت دیگر انگیزه‌های متفاوتی برای اجاره خودرو وجود دارد. گسترش زندگی مدرن، نیازهای جدید و خاصی را به وجود می‌آورد و طبیعتاً باید راهکارهایی مناسب نیز برای این نیازهای نو در نظر گرفته شود. در این مطلب از پرارین خودرو، به بررسی اجاره ماشین و انگیزه‌های آن و البته قیمت رنت خودرو خواهیم پرداخت. پس با ما همراه باشید.
1402/10/4
بیشتر

معرفی 20 کادو عروسی خاص: متفاوت باشید

یکی از مهم‌ترین و دلچسب‌ترین بخش‌های رویداد عروسی، انتخاب کادو برای زوج جوان است. اما گاهی اوقات انتخاب یک کادو مناسب و جذاب که متفاوت هم باشد سخت و دشوار می‌شود. هدیه‌ای که زوج جوان را شگفت‌زده و خوشحال کند و نشان دهنده این موضوع باشد که چقدر به عروس و داماد و به زندگی زناشویی آن‎‌ها احترام می‌گذارید. به نظر شما چه کادویی می‌تواند تک تک این خصوصیات را داشته باشد؟
1402/9/27
بیشتر

انواع کوادکوپتر کنترلی

در دهه‌های اخیر، توسعه فناوری‌های پهنه‌ای و نوآوری‌های بی‌سابقه در زمینه هوافضا، به ویژه در حوزه کوادکوپترها، به سرعت در حال افزایش است. کوادکوپترها به عنوان یکی از نمونه‌های برتر هواپیماهای بدون سرنشین، تبدیل به یکی از ابزارهای حیاتی در زمینه‌های مختلف از جمله عکاسی هوایی، نقشه‌برداری، نظارت و حتی تحویل کالاها شده‌اند.
1402/9/11
بیشتر

مهم ترین محصولات آرایشی و مراقبت از مو چیست؟

همه ما می دانیم مو چقدر در زیبایی و جوانسازی چهره نقش دارد. اصلا چه کسی است که عاشق موهای پرطراوت و شاداب و سالم نباشد!! این آیتم در زیبایی و خیره کنندگی چهره به حدی نقش دارد که اتفاقاً نه زن و مرد می‌شناسد و نه پیر و جوان.
1402/8/25
بیشتر
مطالب تصادفی

زندگی زیر یک سقف

روزهای ابتدایی زندگی مشترک معمولا بسیار شاد و خوش سر میشوند و نشانه ای از هیچ گونه اختلافی بین زوجین مشاهده نمیشود. اما بعد از اینکه چند سالی از آن میگذرد، با بوجود آمدن هر مساله کوچکی، شروع به جر و بحث میکنند و برای روزها و حتی ماه ها با هم قهر کرده و حرف نمیزنند. گاهی حد اختلافات به آنجا میرسد که دیگر رسما به هم توجهی ندارند و بود و نبود همسرشان برای آنها تفاوتی ندارد.
1397/4/27
بیشتر

مراسم عروسی در ایران

از اینجا گوش کنید لباسهای عروس و داماد از ديرباز هر دو به رنگ سفيد بوده و در اين مراسم گل به گردن داشته اند. اين رسم آئينی زرتشتی است و هنوز در هند و پاکستان مرسوم است که رنگ سفيد سمبل خلوص و پاکی و بيگناهی است. سفره عقد بايد به روی زمين چيده شود و عروس و داماد در پائين سفره می نشينند . عقد در خانه پدر عروس برگزار می شود . عروس زمانی وارد مجلس می شود که تمامی مهمانها آمده باشند و داماد بايد در طرف راست عروس بنشيند که اين نيز بازمی گردد به آئينی زرتشتی ...
1397/10/20
بیشتر

سن ازدواج

سن ازدواج اولین مسأله ای است که در ازدواج مطرح می شود و می توان گفت که بهترین شرط ازدواج نیز می باشد. طبق قانون، سن ازدواج قبل از اصلاحیه اخیر 9 سال بوده، زیرا سن بلوغ، سن ازدواج تلقی شده است. اما به دلایلی که پیش از این ذکر شد ، قانونگذار، سن ازدواج را اصلاح کرده است .این اصلاحیه به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و سن ازدواج به سیزده سالگی ارتقا یافت و اگر دختری که به سیزده سالگی نرسیده است قصد ازدواج داشته باشد ،حتماً باید از دادگاه اجازه بگیرد .
1397/11/12
بیشتر

بانک تالار عروسی و پذیرایی

وقتی که بحث از مراسم عروسی و ازدواج می شود در نگاه اول به فکر پیدا کردن یک تالار عروسی فرو می رویم . پیدا کردن یک تالار عروسی و پذیرایی در دنیای امروزه کار چندان سختی نمی باشد و از طریق دنیای بزرگ اینترنت و سایت های خدمات عروسی به راحتی می توان بهترین و زیباترین تالار عروسی را پیدا کرده که یکی از مهمترین وبسایت ها در حوضه خدمات عروسی وبسایت عروسین می باشد ...
1397/5/28
بیشتر

چگونه یک عروسی شیک و به یادمادنی داشته باشیم ؟

در زمان قدیم برای برگذاری یک عروسی سنتی همواره راه هها و تم های یکسانی بودند و اما الان تم ها و گزینه های بسیاری برای برگذاری هرچه جذاب تر مراسم عروسی وجود دارد ، یکی از مهمترین موضوعات هر مراسم عروسی برنامه ریزی آن است که پس از آن همه چیز از قبیل دعوت نامه ها ، طرح های رنگی ، گل ها ، تم عروسی کاملا برنامه ریزی میشود ...
1397/9/16
بیشتر

دلایل طلاق در ایران

در گذشته های نه چندان دور ازدواج ها پایدارتر و ماندگارتر بودند و کمتر سطح مشکلات به حدی می رسید که به طلاق منجر شود. اما امروزه به علت عدم ثبات اقتصادی، بیماریهای روانی، گسترش رسانه های ارتباطی و .... آمار طلاق بالا رفته است و آن را تبدیل به امری عادی کرده است. زن و شوهر مدام تحت فشار مسائل مالی و دیگر ناسازگاری ها هستند و طلاق را یک راه حل میبینند.
1397/4/24
بیشتر
تگ ها

آداب و رسوم عروسی در شیراز

پوست و زیبایی مجله

آداب و رسوم عروسی در ارومیه

مجله عروسک بافتنی

برگزاری عروسی در ایام فاطمیه

زیبایی

آلبوم عکس عروسی

مراسم نامزدی

معاشقه به انگلیسی

فال و طالع بینی ازدواج

سایت عروس و داماد

عروس و داماد در فال قهوه

مرجع خدمات عروسی

دانستنی های مهم قبل از ازدواج

محتوای آموزشی الکترونیکی

پوست و زیبایی در طب سنتی

مجله عروس ایرانی

زیبایی صورت

خانه داری نوعروس

آلبوم عروسی ایرانی

دستگاه مه ساز یخ خشک

عروسی لری

سایت عروسی هنرمندان

محتوای آموزشی

دانستنی های پیش از ازدواج

پذیرایی ساده

نور پردازی ساختمان

بعد از ازدواج چگونه بخوابیم

مهارت های زندگی برای نوجوانان

آداب و رسوم عروسی اصفهان

خواستگاری به انگلیسی

سایت عروس ایرانی

مراسم عروسی

روابط جنسی و زناشویی

دوران آشنایی با نامزدی

سایت تغذیه و تناسب اندام

سایت عروس شرق

تغذیه مناسب تناسب اندام

مادر شوهر یا مادر زن

مهارت های زندگی برای کودکان

سبک زندگی ایرانی اسلامی

خرید عروسی عروس

آداب و رسوم عروسی در گیلان

بارداری خارج از رحم

داماد خوش قدم

مهارت های زندگی موفق کدامند

دفتر خاطره عروسی

ماه عسل

بعد از ازدواج چه کسانی محرم میشوند

تولد مه با مه یخ خشک

نظر شما

جستجو در مجله عروسی
دسته بندی های مجله عروسی
تبلیغات در عروسین
جهت ثبت مجموعه ، کسب و کار یا خدمات عروسی خود در وبسایت عروسین و پیدا کردن هزاران مشتری و رونق بخشیدن به مجموعه ، کسب و کار یا خدمات عروسی خود ، مجموعه ، کسب و کار یا خدمات عروسی خود را از طریق لینک زیر به صورت رایگان ثبت کنید :

ثبت کسب و کار
اینستاگرام عروسین
اینستاگرام وبسایت عروسین