آیا تزریق ژل باسن خطرناک است؟

زیبایی
توسط : مدیر در تاریخ : 1402/5/28 در مطالب : زیبایی

 

آیا تزریق ژل باسن خطرناک است؟

تزریق ژل به باسن یکی از روش‌های حجم‌دهی به این ناحیه از بدن است که در حال حاضر به‌عنوان یک روش مرسوم  و البته محبوب شناخته می‌شود. افرادی که می‌خواهند ناحیه باسن را برجسته و بزرگ‌تر کنند، اما در عین حال نمی‌خواهند برای آن هزینه زیاد صرف کنند در ابتدا تزریق پرکننده‌ها را انتخاب خواهند کرد. از بین پرکننده‌‌‌‌‌های موجود تزریق ژل و فیلر راهی آسان‌تر و کم‌هزینه‌تر است. در غیر این صورت افرادی که دارای چربی مازاد هستند، می‌توانند از نواحی دارای چربی مثل شکم، پهلو و ران‌ها برای انتقال چربی به باسن استفاده کنند،اما این روش نیازمند جراحی بوده و هزینه بیشتری را به متقاضی تحمیل می‌کند.

بنابراین طبیعی است که گزینه اول هر متقاضی تزریق ژل باسن باشد. گفتنی است که هر روش جراحی برای حجم‌دهی به باسن می‌تواند عوارضی را به همراه داشت باشد، از این رو بسیاری از افراد در مورد عوارض و خطرات تزریق ژل باسن بسیار پرسش می‌کنند. در مقاله پیش‌رو می‌خواهیم در مورد خطرات و عوارض این جراحی کم‌تهاجم صحبت کنیم و به این پرسش پاسخ دهیم که آیا تزرِق ژل به این ناحیه می‌تواند عوارضی داشته باشد یا خیر؟

ژل به باسن

 

تزریق ژل به باسن چگونه انجام می‌شود؟

قبل از بررسی خطرات و عوارض این روش بهتر است بدانید که اساسا تزریق ژل باسن چگونه انجام می‌شود. بعد از اینکه پزشک درباره انتظارات و اهداف بیمار از تزریق ژل آگاه شد به بررسی نواحی مورد نیاز برای تزریق می‌پردازد. در این مرحله تصویرهایی از باسن فرد گرفته می‌شود تا پس از انجام تزریق تغییرات قابل مشاهده باشد.

در مرحله بعد با انتخاب نوع ژل محل تزریق ضد عفونی شده و نواحی بالای گلوتئال و زیر آن علامت‌گذاری  می‌شود. تزریق ژل به باسن را می‌توان با بی‌حسی موضعی انجام داد.

بعد از تزریق به ناحیه بالای گلوتئال چین زیرین در این ناحیه ایجاد شده و باسن تا حدودی لیفت می‌شود. برخی افراد که در ناحیه کناری باسن دچار نبود بافت چربی هستند، تزریق ژل به این ناحیه نیز انجام خواهد شد. برای تزریق به این ناحیه پزشک باید از یک کانال 100 میلی‌متری و تکنیک فنیگ استفاده کند. پس از انجام تزریق فرد باید بایستد تا ظاهر باسن به شکل ایستاده مورد بررسی قرار گیرد و نتایج دقیق‌تر شود.

آیا تزریق ژل باسن عوارضی به همراه دارد؟

باید گفت هر نوع تزریق حتی تزریق چربی که ماده پر کننده از بدن خود بیمار برداشته می‌شود، می‌تواند عوارضی را به همراه داشت باشد. عدم بروز عوارض در این جراحی غیرتهاجمی به عوامل بسیاری بستگی دارد، برای مثال نوع ژل و برندی که استفاده می‌شود، میزان تزریق و مهارت پزشک می‌تواند تعیین کنند بروز عوارض و نتیجه تزریق باشد. بنابراین با آگاهی از این موارد باید برای تزریق ژل باسن آماده شوید. به طور کلی خطرات احتمالی تزریق ژل به باسن عبارتند از:

  • عفونت‌‌‌ها
  • نکروز
  • زخم
  • تورم
  • کبودی
  • سرخی
  • برآمدگی زیر پوست
  • تغییر رنگ پوست

 

ژل به باسن

آیا نتایج تزریق ژل باسن ماندگار است؟

بسیاری از افرادی که برای تزریق ژل باسن اقدام می‌کنند به دنبال روش‌هایی با ماندگاری بالا هستند. باید خاطر نشان کنیم بهترین و ماندگارترین روش برای تزریق به باسن تزریق چربی است. در مرحله بعد می‌توان از تزریق انواع ژل به باسن بهره‌مند شد. ماندگاری این روش حدود 18 تا 24 ماه است  و متقاضیان بعد از این مدت برای دستیابی به نتایج اولیه باید مجدد جهت تزریق ژل باسن اقدام کنند.

اگر سوال شما در این مرحله این است که چه زمانی بهترین موقع برای تزریق مجدد است؛ باید بگوییم که زمان تزریق بعدی بستگی به سازگاری بدن شما با نوع ژل استفاده شده دارد. برای مثال ممکن است یک فرد نیاز به تزریق مجدد بعد از یک سال داشته باشد، اما فردی دیگر بعد از 2 سال هنوز اثرات تزریق ژل باسن را حفظ کرده باشد.

انواع ژل برای تزریق باسن

پرتکرارترین پرسش در مورد تزریق ژل باسن انتخاب نوع ژل است. بهترین مارک و برند ژل باسن را پزشک در اختیار شما قرار خواهد داد، اما اگر می‌خواهید بدانید که کدام برند از محبوبیت بیشتری برخوردار است باید بگوییم که ژل باسن Aquafilling یکی از پرطرفدارترین مارک‌های ژل برای برای تزریق باسن است. این برند نتایج ماندگار بین 5 تا 8 سال را ارائه می‌دهد .

علاوه بر این افراد می‌توانند از این ژل برای تزریق به نواحی دیگر مانند سینه و ران‌ها نیز استفاده کنند. مواد موجود در این ژل 97درصد کلرید سدیم و 2 تا 3 درصد پلی‌آمید است.

ژل اسکالپترا نوعی دیگر از مارک‌های موجود برای تزریق ژل باسن است که به منظور تحریک تولید کلاژن در اعماق پوست استفاده می‌شود. گرچه این ژل به لحاظ ایجاد عوارض به نسبت روش‌های دیگر افزایش حجم ایمن‌تر است، اما در برخی مواقع بروز عفونت از طریق آن گزارش شده است. بنابراین اگر نوع ژل انتخابی شما این ژل است باید تحت نظر پزشک با تجربه انجام شود. نوع دیگر ژل، ژل اسید هیالورونیک است. عوارض و درد با انتخاب این نوع ژل بسیار کم است.

معمولا از روش‌های تزریق سیلیکون نرم یا تزریق هیدروژل به این ناحیه استفاده نمی‌شود، چراکه هر دو نوع دارای عوارض جدی هستند و اگر توسط پزشکان کم تجربه انجام شوند می‌توانند خطرات جبران‌ناپذیری را برای فرد ایجاد کنند.

آیا تزریق ژل به باسن بهترین روش حجم‌دهی به این ناحیه است؟

اگر بخواهیم این روش را با دیگر روش‌های تهاجمی‌تر مانند تزریق چربی مقایسه کنیم، تزریق ژل باسن می‌تواند روشی ایمن‌تر و البته مقرون‌به‌صرفه‌تر باشد. اما نتایج حاصل از این روش به نسبت روش‌‌‌‌‌‌های  تهاجمی‌تر ماندگاری کمتری دارد و افراد باید برای تجدید اثر مجدد برای تزریق اقدام کنند. نکته مهم در انتخاب این روش از بین رفتن اثر ژل در صورت عدم رضایت فرد است، اگر بعد از تزریق از نتیجه رضایت نداشتید، چند ماه بعد با از بین رفتن اثرات می‌توانید از روش‌های دیگر استفاده کنید.

یادداشت پایانی

در این مطلب در مورد عوارض و نحوه انجام تزریق ژل باسن صحبت کردیم. نکته مهم در انجام این روش انتخاب بهترین پزشک از نظر تجربه و سابقه تزریق ژل است. بهتر است فریب قیمت‌های ارزان برای این جراحی غیرتهاجمی را نخورید و برای برای پیدا کردن بهترین کلینیک و پزشک تحقیقات لازم را به عمل آورید.

به اشتراک بگذارید :
مطالب مشابه

عمل زیبایی چشم روباهی و چشم گربه ای + حالت صورت

عمل زیبایی چشم روباهی و چشم گربه ای + حالت صورت : در دنیای زیبایی‌شناسی و جراحی‌های زیبایی، دو عمل جراحی چشم گربه‌ای و چشم روباهی به‌طور گسترده‌ای مورد توجه قرار گرفته‌اند ، این دو عمل، که به ترتیب با نام‌های Cat Eye Surgery و Fox Eye Surgery شناخته می‌شوند، توانایی ایجاد تغییرات چشمگیر در ظاهر چشمان افراد را دارند. این تغییرات نه تنها به بهبود جذابیت چهره کمک می‌کند بلکه به افزایش اعتماد به نفس افراد نیز منجر می‌شود. در این مقاله، به مقایسه این دو نوع عمل جراحی و بررسی مناسب بودن آن‌ها برای ...
1403/4/7
بیشتر

آیا تزریق ژل باسن خطرناک است؟

تزریق ژل به باسن یکی از روش‌های حجم‌دهی به این ناحیه از بدن است که در حال حاضر به‌عنوان یک روش مرسوم و البته محبوب شناخته می‌شود. افرادی که می‌خواهند ناحیه باسن را برجسته و بزرگ‌تر کنند، اما در عین حال نمی‌خواهند برای آن هزینه زیاد صرف کنند در ابتدا تزریق پرکننده‌ها را انتخاب خواهند کرد. از بین پرکننده‌‌‌‌‌های موجود تزریق ژل و فیلر راهی آسان‌تر و کم‌هزینه‌تر است. در غیر این صورت افرادی که دارای چربی مازاد هستند، می‌توانند از نواحی دارای چربی مثل شکم، پهلو و ران‌ها برای انتقال چربی به باسن استفاده کنند،اما این روش نیازمند جراحی بوده و هزینه بیشتری را به متقاضی تحمیل می‌کند.
1402/5/28
بیشتر

۱۰ روش برای پیشگیری از ماسیدن آرایش، کرم پودر و ضد آفتاب روی پوست

ماسیدن آرایش به خصوص کرم پودر و کرم ضد آفتاب روی پوست به ویژه در فصل تابستان و روزهای گرم سال یکی از مشکلاتی است که جلوه‌ی آرایش و میکاپ را از بین می‌برد و در بسیاری موارد ظاهر ناخوشایندی پیدا می‌کند. اما علت ماسیدن آرایش و کرم پودر و ضد آفتاب و پوسته پوسته شدن پوست بعد از استفاده از این موارد چیست و چگونه می‌توان با زیرسازی صحیح و حرفه‌ای آرایش از ماسیدن کرم روی پوست صورت جلوگیری کنیم؟ ۱۰ روشی که از ماسیدن آرایش شامل پنکیک، کانسیلر و کرم پودر و ضد آفتاب روی پوست جلوگیری می‌کنند را در مجله کوروش بخوانید.
1399/4/15
بیشتر

برنامه زیبایی عروس 2019

بخشی از برنامه زیبایی شما وجود دارد که درست قبل از عروسی شروع نمی‌شود . بنابراین مانند تمام جنبه‌های دیگر عروسی ، برنامه پیش رو را با برنامه زمانی زیبایی عروسی خود برنامه‌ریزی کنید تا قدم به قدم چهره و زیبایی شما انجام شود ...
1397/12/11
بیشتر

توصیه‌های زیبایی در روز عروسی

ما اخیرا با عروس خانم هایی که ازدواج‌کرده اند صحبت کرده ایم که نکات زیبایی روز عروسی شان چیست ؟ و نتایج کاملا ً شگفت‌انگیز بدست آوردیم . در اینجا پیشنهادهای برتر آن‌ها برای هرچه زیبا بودن در روز عروسی را برای شما گرد آورده ایم که می توانید در ادامه مطلب مشاهده بفرمایید ...
1397/12/8
بیشتر

چطور در پاییز و زمستان آرایش کنیم

یکی از دغدغه های هر خانمی این است که در هر فصلی چگونه آرایش کند ، بخصوص در فصل پاییز و زمستان خانم ها دوست دارند بر اساس فصل آرایش خود را تنظیم کنند تا در تمامی فصل ها زیبا و شیک باشند ، ما در این مطلب بهترین نکته ها را در رابطه با آرایش برای فصل پاییز و زمستان را به شما می گوییم ...
1397/9/29
بیشتر
مطالب پیشنهادی

شهربازی img دبی، بزرگترین شهربازی دبی

در این سرزمین عجایب، شخصیت‌های کارتونی محبوب شما زنده شده‌اند و شما را به دنیای پرماجراهای خود دعوت می‌کنند. شهربازی img دبی، بزرگترین شهربازی سرپوشیده در دنیا، دروازه ورود به دنیای خیال و سرگرمی است، جایی که لحظات شاد و خاطره‌انگیزی برای تمام اعضای خانواده رقم می‌خورد.
1403/4/8
بیشتر

عمل زیبایی چشم روباهی و چشم گربه ای + حالت صورت

عمل زیبایی چشم روباهی و چشم گربه ای + حالت صورت : در دنیای زیبایی‌شناسی و جراحی‌های زیبایی، دو عمل جراحی چشم گربه‌ای و چشم روباهی به‌طور گسترده‌ای مورد توجه قرار گرفته‌اند ، این دو عمل، که به ترتیب با نام‌های Cat Eye Surgery و Fox Eye Surgery شناخته می‌شوند، توانایی ایجاد تغییرات چشمگیر در ظاهر چشمان افراد را دارند. این تغییرات نه تنها به بهبود جذابیت چهره کمک می‌کند بلکه به افزایش اعتماد به نفس افراد نیز منجر می‌شود. در این مقاله، به مقایسه این دو نوع عمل جراحی و بررسی مناسب بودن آن‌ها برای ...
1403/4/7
بیشتر

چگونه بهترین عطر برای عروس انتخاب کنیم؟

شب عروسی، شبی جادویی و فراموش نشدنی در زندگی هر زوج جوان است. هر زوجی آرزوی برگزاری جشنی باشکوه و خاطره‌انگیز را در سر می‌پروراند و سعی میکند همه چیز بهترین باشد از انتخاب لباس عروس و داماد تا اکسسوری و عطر همگی نقش بسزایی دارند. هر کدام به نحوی میتواند در این شب نقش کلیدی داشته باشد اما عطر میتواند فراتر از یک اکسسوری عمل کند. عطر، جادویی نامرئی است که در هوا پخش می‌شود و خاطره‌ای ماندگار از این شب رویایی را در ذهن حک می‌کند. با هر نفس، رایحه عطر عروس و داماد در هم می‌آمیزد و سمفونی عاشقانه‌...
1403/3/24
بیشتر

5 تا از بهترین سایت های فروش فالوور اینستاگرام

با تأثیرگذاری روزافزون شبکه‌های اجتماعی بر فعالیت‌های تجاری و شخصی، اهمیت استفاده از ابزارها و سرویس‌هایی که به بهبود حضور در این پلتفرم‌ها کمک می‌کنند، بیش از پیش احساس می‌شود. در بین این شبکه‌ها، اینستاگرام به عنوان یکی از پرطرفدارترین و پویاترین آنها، به عنوان یک فضای اصلی برای ارتباط با مخاطبان، ارایه محتوا، و بهبود شناخت برند، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. در این مقاله، قصد داریم پنج سایت معتبر و قابل اعتماد که خدمات متنوعی برای بهبود و توسعه حساب‌های اینستاگرام ارائه می‌دهند، به شما مع...
1403/3/3
بیشتر

هلی شات عروسی چیست و قیمت آن چقدر است؟

امروزه بسیاری از افراد از هلی شات برای فیلم برداری از مراسم عروسی خود استفاده میکنند. در اینجا توضیحاتی درباره بهترین هلیشات های عروسی و راهنمای خرید آن ارائه میکنیم.
1403/2/24
بیشتر

سایه دلار 70 هزار تومانی بر تجهیزات آزمایشگاهی

در چند سال گذشته، شرکت‌هایی که برای کار خود نیاز به تجهیزات خارجی دارند، به‌خصوص آزمایشگاه‌های مواد که با دستگاه‌های آنالیزی سر و کار دارند، تاثیر افزایش قیمت دلار را حس کرده‌اند. این تجهیزات می‌تواند یک ترازوی ساده‌ی دو رقم اعشار یا یک دستگاه چند میلیون دلاری باشد. متاسفانه در کنار افزایش نرخ دلار، تحریم‌های ایران هم شرایط را بیش از پیش سخت‌تر کرده است.
1403/2/3
بیشتر
مطالب تصادفی

نکات مهم درباره ساقدوش در مراسم عروسی

بنابراین شما یک ساقدوش خواهید بود ، چقدر هیجان‌انگیز ! اما تا آنجا که سعی می‌کنید و تصور می‌کنید و برای آن آماده می‌شوید , واقعا ً باید آن را کاملا ً درک کنید . از کسی که قبلا ً این افتخار را داشته‌است , در اینجا چند چیز وجود دارد که هیچ‌کس در مورد ساقدوش بودن به شما نمی‌گوید ...
1397/12/25
بیشتر

چه کسانی را به عنوان ساقدوش انتخاب کنیم

برای عروس ها در سرتاسر دنیا ، انتخاب ساقدوش عروس در هنگام برنامه‌ریزی برای عروسی رویایی شان یک اولویت مهم است . اما قبل از اینکه شما به ساقدوش عروسی خود پیشنهاد کنید ، توصیه می‌کنیم که این کار ها را انجام دهید تا واقعا ً درک کنید که چه کسی در این موقعیت خاص کنار شما می‌ایستد تا انتخاب مناسبی در دراز مدت باشد . برای کمک به ارتباط دادن شما با تیم ساقدوش هایتان ، ما چند نکته مهم برای شما گردآوری کرده‌ایم ...
1397/12/13
بیشتر

وظایف ساقدوش عروس

اگر دوستتان از شما بخواهد که بخشی از عروسیش را به عنوان ساقدوش باشد ، آن را یک افتخار بزرگ در نظر بگیرید . به عنوان ساقدوش یا ندیمه ، صرفنظر از داشتن توپ ، شما موظف به کمک به عروس با تعدادی از چیزهای قبل از ازدواج ، در طول عروسی ، و بعد از عروسی خواهید بود . اینها ۱۰ وظیفه ساقدوش ها هستند که باید به یاد داشته باشید ...
1397/12/20
بیشتر

آرایش عروس

آرایش عروس یک از موضوع هایی است که در دنیای امروزه از اهمیت بسیار زیادی در بین دختر خانم ها برخوردار است ، هر خانمی دوست دارد در روز عروسیش در بهترین و زیباترین حالت ممکن آرایش شود و در روز مراسم عروسیش بدرخشد ، ما در این مطلب به شما دختر خانم های عزیز هر چیزی که در رابطه با آرایش عروس است را توضیح می دهیم ...
1397/5/27
بیشتر

چگونه بهترین عطر برای عروس انتخاب کنیم؟

شب عروسی، شبی جادویی و فراموش نشدنی در زندگی هر زوج جوان است. هر زوجی آرزوی برگزاری جشنی باشکوه و خاطره‌انگیز را در سر می‌پروراند و سعی میکند همه چیز بهترین باشد از انتخاب لباس عروس و داماد تا اکسسوری و عطر همگی نقش بسزایی دارند. هر کدام به نحوی میتواند در این شب نقش کلیدی داشته باشد اما عطر میتواند فراتر از یک اکسسوری عمل کند. عطر، جادویی نامرئی است که در هوا پخش می‌شود و خاطره‌ای ماندگار از این شب رویایی را در ذهن حک می‌کند. با هر نفس، رایحه عطر عروس و داماد در هم می‌آمیزد و سمفونی عاشقانه‌...
1403/3/24
بیشتر

تبلیغات چیست

بدون تردید اهمیت اثرگذاری سیمای تبلیغات بر باورها و ارزش‏ها و اصول اخلاقی در جوامع کنونی‏ را نمی‏توان نادیده گرفت.تبلیغات سبب دگرگونی تدریجی ارزشها و هنجارها در جامعه می‏شود و باورها و ارزشهای جدید جایگزین باورهای گذشته می‏شود.لغتنامهء دهخدا«تبلیغات را جمع تبلیغ و به معنای رسانیدن،رسانیدن عقاید،پیغام و جزء آن» آورده است و همچنین تبلیغات را«جمع تبلیغ، ادارهء تبلیغات،از جهت سازمانی نام اداره‏ای است که مقاصد و نظریات و اخبار داخل و خارج را چنان که‏ به صلاح باشد به وسیلهء رادیو و نشریات مخصوص به خود انتشار می‏دهد»
1397/11/9
بیشتر
تگ ها

همسر داری

حنابندان و پاتختی

آداب و رسوم عروسی بختیاری

داماد و عروس ایرانی

نامزدی خاطزات

خواستگاری در خواب

جهیزیه عروس

بعد از ازدواج

مراسم نامزدی در ایران

دوران آشنایی

هزینه برگزاری عروسی

خیانت به شوهر

خرید عروسی برای داماد

مهارت های زندگی زنا شویی

مراسم عقد در ماه عسل

خرید عروسی

داماد و عروس

کارت دعوت تولد دخترانه

سلامت جنسی

سایت عروسی بازیگران

رزرو رستوران تشریفات مشهد

نور پردازی داخلی

سالگرد ازدواج مبارک

پوست و زیبایی مجله

دانستنی های مهم قبل از ازدواج

خیانت زن به شوهر به انگلیسی

کارت عروسی متن

آموزش مسائل زناشویی

راهنمای عروسی مشهد

مجله عروس الخلیج 2014

دامادی هاکوپیان

دانش تغذیه و تناسب اندام

آداب و رسوم عروسی در لرستان

نوزاد و کودک

انواع سالاد و اردور

جراحی زیبایی گوش

دامادی در خواب

برگزاری مراسم عروسی در ترکیه

دانستنی های قبل و بعد از ازدواج

راهنمای جامع عروسی

سفره عقد سنتی با ترمه

مجله پزشکی و سلامت

هزینه برگزاری مراسم عروسی در ترکیه

مهارت های زندگی مشترک

مراسم عروسی یهودیان

عروسی بلوچی

عروسی باکلاس ایرانی

مراسم ازدواج آوا و آوش

خانه داری و آشپزی

دکوراسیون منزل

نظر شما

جستجو در مجله عروسی
دسته بندی های مجله عروسی
تبلیغات در عروسین
جهت ثبت مجموعه ، کسب و کار یا خدمات عروسی خود در وبسایت عروسین و پیدا کردن هزاران مشتری و رونق بخشیدن به مجموعه ، کسب و کار یا خدمات عروسی خود ، مجموعه ، کسب و کار یا خدمات عروسی خود را از طریق لینک زیر به صورت رایگان ثبت کنید :

ثبت کسب و کار
اینستاگرام عروسین
اینستاگرام وبسایت عروسین